Kategórie

+421 908 399 533 kral@kralshoes.sk Nemocničná cesta 1519, 958 03 Partizánske

O spoločnosti

O spoločnosti

Firma Kral bola založená v roku 1992 ako obchodná firma pánom Milanom Králom, jediným zakladateľom a majiteľom. Zo začiatku sa zaoberala kúpou a predajom pracovnej obuvi. Vďaka tomu, že dopyt po pracovnej obuvi stále narastal, sa firma 9. Mája 1995 transformovala na výrobnú firmu. Výroba sa začala realizovať v provizórnych prenajatých priestoroch s počtom zamestnancov 12. V priebehu krátkeho času zamestnávala firma okolo 200 zamestnancov a vyrábala 50.000 párov pracovnej obuvi mesačne. Vyrábala viac ako 100 druhov pracovnej obuvi. 85% vyrobenej obuvi tvoril export a zvyšných 15% sa predávalo na Slovenskom trhu.

Tento stav pretrvával až do roku 2008, kedy firmu zasiahla svetová ekonomická kríza a tiež strata kľúčového zákazníka z dôvodu jeho predaja firmy. Firma musela prepustiť väčšinu svojich zamestnancov a nakoniec aj zatvoriť firmu. Tri roky firma stagnovala a potom sa znovu začala stavať na nohy.

Zo začiatku to bola len práca vo mzde a to šitie obuvníckych zvrškov a postupne výroba kompletnej obuvi už existujúcich vzorov. Aj keď bola veľká snaha dostať firmu do pôvodných koľají, situácia na trhu už bola iná. Pôvodní odberatelia si už stratu našich modelov nahradili inými a to buď dovozom z Ázie, alebo od iných výrobcov.

Tohto času je trh presýtený množstvom dovážanej pracovnej obuvi zo zahraničia a tak firma hľadá možnosť presadiť sa na trhu s inou obuvou ako pracovnou. Začína vyrábať jedinečné kúsky na objednávku zákazníka a tiež malé série modelov. Podla referencií od zákazníka, ktorý si túto obuv už zakúpil je vidieť, že modely sú nie len pohodlné na nosenie, ale aj dizajnovo jedinečné. Týmto smerom chce firma postupovať naďalej a uspokojovať svojich zákazníkov.

Pevne veríme, že Vás naše modely ako aj záruka kvality a dizajnu zaujmú a pri Vašom výbere výrobcu bude firma Kral shoes jedinečným partnerom nie len teraz, ale aj v budúcnosti.